Rok 2003

1/3. Miejsce Piastowe – Dukla – Dębowiec – Tarnowiec: Pielgrzymka Dzieci Komunijnych i Rocznicowych – 26.05.2003 r.

2/4. Święty Krzyż: Diecezjalne Spotkanie Młodzieży – 13.09.2003 r.

3/5. Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Łagiewniki. Pielgrzymka ogólnoparafialna – 27.09.2003 r

4/6. Sandomierz - (podziemia, stare miasto, Wyższe Seminarium Duchowne): Pielgrzymka dzieci i młodzieży – 15.11.2003 r.

Więcej informacji o tych miejscach znajdziesz na stronie:

Miejsce Piastowe:

www.youtube.com/watch?v=rtnSs_mLm7I
www.swietyjozef.pl

Kalwaria Zebrzydowska:

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej to niezwykle ważny ośrodek kultu Maryjnego w Polsce. Pierwsze zabudowania powstały tu na początku XVII wieku za sprawą Mikołaja Zebrzydowskiego, który przekazał je bernardynom.
Stacje Męki Pańskiej stanowiące pierwszą w Polsce kalwarię wzorowane były na tych Jerozolimskich. Z czasem kompleks rozrastał sie, powstał klasztor, bazylika i wiele okolicznych kapliczek. Obecnie na obszarze Parku znajduje się: bazylika i klasztor OO. Bernardynów p.w. Matki Bożej Anielskiej, Wyższe Seminarium Duchowne OO. Bernardynów, 42 kościoły i kaplice tworzące tzw. Dróżki kalwaryjskie. Kult maryjny
w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej jest związany z obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. To przed nim wielokrotnie modlił się Karol Wojtyła jako dziecko, młodzieniec, ksiądz i biskup. Jako papież odwiedził Kalwaryjską Matkę podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w czerwcu 1979 roku oraz ponownie w sierpniu 2002 roku. W maju 2006 roku zawitał tu kolejny papież - Benedykt XVI, który modlił się o rychłą beatyfikację i kanonizację swego poprzednika. Kalwaria Zebrzydowska jako zabytkowy zespół architektoniczno - krajobrazowy oraz pielgrzymkowy złożony z Bazyliki, Klasztoru OO. Bernardynów i Dróżek, będący unikalną wartością kulturową, przyrodniczą i kultową, został jako jedyna na świecie kalwaria wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO 1 XII 1999 roku.

www.kalwaria.eu
www.pielgrzymka-sanktuarium.pl/sanktuarium--kalwaria--zebrzydowska