Róże Różańcowe

 

„Różaniec jest moją codzienną i umiłowana modlitwą.
I musze powiedzieć, że jest modlitwą cudowną, cudowną w swej
Prostocie i w swej głębi. W tej modlitwie powtarzamy wiele razy
Te same słowa, lecz  są to słowa, które Dziewicza Maryja usłyszała
Od Archanioła i od swojej krewnej Elżbiety. Z tymi słowami łączy się
cały Kościół. W tym samym czasie nasze serce może objąć
w dziesiątku różańca wszystkie czyny, które stanowią życie jednostki, rodziny, Ojczyzny, Kościoła i ludzkości, a osobiste i bliźniego, a w szczególny sposób tych, którzy leżą nam na sercu. Ta prosta modlitwa różańcowa bije rytmem życia ludzkiego”  

JAN PAWEŁ II

 

Różaniec jest znakiem żywego Kościoła, który daje ludziom życie i rozwija je. Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze życie i wszystkie sprawy osobiste, rodzinne, narodowe i parafialne Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być  pewni, że Ona wstawi się za nami u Swego Syna – Jezusa. Różaniec jest zatem modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. W naszej parafii istnieje 18 Róż Różańcowych, w tym 14 żeńskich, 2 męskie i 2 dziecięco – młodzieżowe. Grupę Róży Różańcowej tworzy 20 osób. Każda z nich przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę Różańca św. według otrzymanej tajemniczki. W ten sposób odmawiany jest cały różaniec. Wszystkie Róże Różańcowe uczestniczą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca we Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie w zmianie Tajemnic Różańcowych.Na początku każdego miesiąca Róże żeńskie i męskie otrzymują intencję modlitwy na dany miesiąc, natomiast Róże dziecięco – młodzieżowe przez cały rok szkolny modlą się w intencji Ojca św. papieża Benedykta XVI. W Dzień Patronalny swojej Róży Ks. Proboszcz odprawia Mszę św. w intencji osób należących do Róży i ich rodzin, a także za zmarłych, którzy kiedyś należeli do tej Róży. Ponadto członkowie Róży mają piękny zwyczaj zamawiania Mszy św. za zmarłą osobę należącą do Róży i uczestniczą w jej pogrzebie

 

Intencje Róż Różańcowych w 2017 r.

Styczeń – O błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla całej naszej wspołnoty Parafialnej

Luty – Za chorych

Marzec – O miłosierdzie Boże dla Parafii i o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych a także za kapłana, który je będzie głosił i za spowiedników

Kwiecień – W intencji Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Ich Rodzin

Maj – W intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce

Czerwiec – Za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej Parafii

Lipiec – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Sierpień – O trzeźwość w Rodzinach naszych, Parafii i Ojczyźnie.

Wrzesień – Za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły

Październik – O pokój na świecie

Listopad – Za wszystkich zmarłych Parafian, z rodzin naszych, kapłanów






Róże Dziecięco - Młodzieżowe cały rok szkolny i katechetyczny modlą się w intencji Ojca św. papieża Franciszka.

 

 

Wykaz Róż Różańcowych:
Nazwa, Dzień patronalny i Przełożeni Róży

 

Wydrza:

  1. Róża Wniebowzięcia NMP – 15 sierpień (Janeczko Stefania),
    1. Janeczko Stefania - Przełożona
    2. Chudy Maria
    3. Czerepak Zofia
    4. Janeczko Władysława
    5. Kędzia Janina
    6. Mróz Zofia
    7. Nieradka Danuta
    8. Pilchowiec Krystyna
    9. Rębisz Leokadia
    10. Rutyna Zofia
    11. Sadłowska Maria
    12. Saja Emilia
    13. Saja Julia
    14. Saja Zofia
    15. Skrzypacz Krystyna
    16. Stadnik Bożena
    17. Świdzińska Zofia
    18. Tworek Michalina
    19. Wianecka Maria

  2. Róża Narodzenia NMP – 08 wrzesień (Piechowicz Krystyna),
    1. Piechowicz Krystyna - Przełożona
    2. Baran Joanna
    3. Baran Michalina
    4. Burdzy Julia
    5. Burek Danuta
    6. Duma Kazimiera
    7. Janeczko Stanisława
    8. Kowalczyk Stefania
    9. Kozieja Katarzyna
    10. Kułaga Genowefa
    11. Rutyna Wanda
    12. Sączawa Zofia
    13. Stadnik Zofia
    14. Stępień Leokadia
    15. Stępień Zofia
    16. Wianecka Wanda
    17. Żak Teresa

  3. Róża MB Królowej Polski – 03 maj (Górz Danuta),
    1. Górz Danuta - Przełożona
    2. Burek Janina
    3. Drelich Halina
    4. Duda Krystyna
    5. Dul Renata
    6. Duma Krystyna
    7. Fajt Urszula
    8. Gugała Teresa
    9. Jadach Zofia
    10. Jamrozowicz Maria
    11. Janeczko Janina
    12. Kułaczkowska Małgorzata
    13. Kułaga Krystyna
    14. Michalak Helena
    15. Rębisz Barbara
    16. Rębisz Teresa
    17. Stadnik Zofia
    18. Stępień Maria
    19. Szczęch Halina
    20. Trela Bożena

  4. Róża MB Bolesnej – 15 wrzesień (Dul Elżbieta),
    1. Dul Elżbieta - Przełożona
    2. Furman Anna
    3. Gortych Bronisława
    4. Gortych Krystyna
    5. Jadach Anna
    6. Kopała Maria
    7. Kowalczyk Zofia
    8. Kuchta Janina
    9. Mierzwa Emilia
    10. Nieradka Anna
    11. Nieradka Krystyna
    12. Nieradka Rozalia
    13. Rędzia Janina
    14. Rutyna Bronisława
    15. Sączawa Beata
    16. Sączawa Krystyna
    17. Stadnik Maria
    18. Trościńska Stanisława
    19. Watras Janina
    20. Wdowiak Stanisława

  5. Róża MB Nieustającej Pomocy – 27 czerwiec (Zając Zofia),
    1. Zając Zofia - Przełożona
    2. Bajek Maria
    3. Brzezowska Władysława
    4. Burdzy Kazimiera
    5. Furman Maria
    6. Gądek Krystyna
    7. Gorczyca Danuta
    8. Inglot Urszula
    9. Janeczko Maria
    10. Janeczko Władysława
    11. Kapała Elżbieta
    12. Kapała Krystyna
    13. Mazur Joanna
    14. Rębisz Lucyna
    15. Rędzia Wioletta
    16. Rutyna Maria
    17. Rutyna Zofia
    18. Saja Danuta
    19. Saja Katarzyna
    20. Zając Janina

  6. Róża MB Saletyńskiej – 19 wrzesień (Janeczko Maria),
    1. Janeczko Maria - Przełożona
    2. Bednarz Agnieszka
    3. Biała Zofia
    4. Burek Monika
    5. Chudzik Maria
    6. Ciba Teresa
    7. Dąbrowska Alina
    8. Dul Zofia
    9. Janeczko Irena
    10. Janeczko Janina
    11. Janeczko Maria
    12. Kozieł Janina
    13. Kozieł Małgorzata
    14. Kozieł Zofia
    15. Kozieł Zofia
    16. Krudysz Zofia
    17. Misiur Rozalia
    18. Nowak Wiktoria
    19. Paprocka Krystyna
    20. Wdowiak Emilia

  7. Róża MB Częstochowskiej – 26 sierpień (Kos Zdzisława),
    1. Kos Zdzisława - Przełożona
    2. Barnaś Janina
    3. Chudy Albina
    4. Diaczyńska Oksana
    5. Janiec Stanisława
    6. Kasak Kazimiera
    7. Marcinkowska Bronisława
    8. Nowak Emilia
    9. Nowak Zofia
    10. Pławiak Emilia
    11. Rutyna Anna
    12. Rutyna Bronisława
    13. Rutyna Irena
    14. Rutyna Julia
    15. Rutyna Maria
    16. Saja Julia
    17. Saja Zofia
    18. Skrzypacz Zofia
    19. Szewc Krystyna
    20. Włoch Danuta

  8. Róża Św. Józefa – 19 marzec (Zając Stanisław),
    1. Zając Stanisław - Przełożony
    2. Chudzik Robert
    3. Dec Andrzej
    4. Diaczyński Mikołaj
    5. Gądek Stanisław
    6. Janeczko Edward
    7. Janeczko Eugeniusz
    8. Kozieja Eugeniusz
    9. Kozieł Wiesław
    10. Kułaga Stanisław
    11. Michalak Mieczysław
    12. Nieradka Janusz
    13. Nowak Józef
    14. Pasek Wiesław
    15. Paterek Kazimierz
    16. Pięta Jan
    17. Rędzia Jan
    18. Rutyna Zbigniew
    19. Rutyna Karol
    20. Saja Jan

  9. Róża MB Różańcowej – 07 październik (Pławiak Wanda),
    1. Pławiak Wanda - Przełożona
    2. Dereń Zofia
    3. Gądek Angelika
    4. Janeczko Anna
    5. Kasperska Zofia
    6. Kobyłecka Aleksandra
    7. Kurlej Czesława
    8. Mieszko Danuta
    9. Paterek Józefa
    10. Podraza Stanisława
    11. Rutyna Stanisława
    12. Sądaj Czesława
    13. Serafin Emilia
    14. Stępień Helena
    15. Stępień Zofia
    16. Stępień Zofia
    17. Tereszkiewicz Julia
    18. Zielińska Teresa
    19. Ziółkowska Bronisława
    20. Żak Irena

     

    Krawce:

    1. Róża Św. Józefa – 19 marzec (Sudoł Jacek),
      1. Sudoł Jacek - Przełożony
      2. Babiarz Stanisław
      3. Czerepak Stanisław
      4. Czerkies Jerzy
      5. Dec Stanisław
      6. Drozd Jan
      7. Drozd Jan
      8. Drzystek Bronisław
      9. Flis Eugeniusz
      10. Gortych Adam
      11. Jarosz Stanisław
      12. Kędzia Jan
      13. Konefał Zygmunt
      14. Koryga Arkadiusz
      15. Nitek Jan
      16. Pelc Jan
      17. Pławiak Stanisław
      18. Saja Franciszek
      19. Sudoł Władysław
      20. Szewc Michał

    2. Róża MB Królowej Polski – 03 maj (Burdzy Irena),
      1. Burdzy Irena - Przełożona
      2. Barnaś Alina
      3. Burdzy Jolanta
      4. Ciba Genowefa
      5. Czerepak Krystyna
      6. Dąbek Maria
      7. Dec Emilia
      8. Dec Stanisława
      9. Dec Teresa
      10. Janneczko Zofia
      11. Jarosz Ewa
      12. Konefał Małgorzata
      13. Puzio Janina
      14. Saja Janina
      15. Sączawa Maria
      16. Szeliga Teresa
      17. Szewc Zofia
      18. Stępień Helena
      19. Stępień Stefania
      20. Wyka Stanisława

    3. Róża MB Częstochowskiej – 26 sierpień (Gortych Stanisława),
      1. Gortych Stanisława - Przełożona
      2. Babiarz Janina
      3. Czerkies Zofia
      4. Drozd Bożena
      5. Drozd Janina
      6. Drzystek Maria
      7. Drzystek Lidia
      8. Duma Janina
      9. Flis Krystyna
      10. Gortych Elżbieta
      11. Kędzia Genowefa
      12. Kolano Zofia
      13. Koryga Stanisława
      14. Kos Zofia
      15. Mróz Zofia
      16. Pelc Dorota
      17. Pelc Dorota
      18. Pelc Małgorzata
      19. Puzio Janina
      20. Serafin Krystyna

    4. Róża MB Saletyńskiej – 19 wrzesień (Nitek Stefania),
      1. Nitek Stefania - Przełożona
      2. Bajek Stanisława
      3. Borkowska Dorota
      4. Dąbek Maria
      5. Drozd Zofia
      6. Duda Anna
      7. Dul Anna
      8. Jarosz Janina, 140
      9. Jarosz Janina, 142
      10. Krasoń Kazimiera
      11. Kułaga Emilia
      12. Ozga Maria
      13. Ożga Grażyna
      14. Ożga Grażyna
      15. Pasek Teresa
      16. Saja Beata
      17. Sączawa Władysława
      18. Stec Irena
      19. Szewc Halina
      20. Woźniak Maria

    5. Róża MB Fatimskiej – 13 maj (Pasek Halina),
      1. Pasek Halina - Przełożona
      2. Czerepak Zofia
      3. Dec Władysława
      4. Drozd Zofia
      5. Mróz Anna
      6. Mróz Maria

    6. Róża MB Różańcowej – 07 październik (Szewc Maria),
      1. Szewc Maria - Przełożona
      2. Barnaś Kazimiera
      3. Barnaś - Saja Monika
      4. Biesiadecka Elżbieta
      5. Borkowska Kazimiera
      6. Czerepak Bogusława
      7. Drozd Grażyna
      8. Duma Beata
      9. Jodłowska Grażyna
      10. Kędzia Renata
      11. Kędzia Zofia
      12. Kolano Wanda
      13. Kurko Grażyna
      14. Kułaga Bożena
      15. Koszałka Małgorzata
      16. Sączawa Barbara
      17. Smykla Anna
      18. Stępień Danuta
      19. Sudoł Agnieszka
      20. Wilk Elżbieta

    7. Róża MB Nieustającej Pomocy – 27 czerwiec (Drozd Magdalena),
      1. Drozd Magdalena - Przełożona
      2. Burdzy Józefa
      3. Dec Agnieszka
      4. Drozd Janina
      5. Drozd Monika
      6. Dul Janina
      7. Gorczyca Krystyna
      8. Jarosz Aniela
      9. Kędzia Rozalia
      10. Kędzia Teresa
      11. Klecha Maria
      12. Kuchta Zofia
      13. Matyka Agnieszka
      14. Pławiak Bronisława
      15. Wasielewska Izabela
      16. Saja Maryla
      17. Skrzypacz Maria
      18. Szewc Maria
      19. Wiącek Bronisława
      20. Wierzba Maria.

    8. Róża Dziecięco - Młodzieżowa
      1. Sączawa Karolina - Przeżołona
      2. Barnaś Adam
      3. Barnaś Michał
      4. Barnaś Paweł
      5. Dul Agata
      6. Konefał Julia
      7. Konefał Maria
      8. Kolano Konrad
      9. Koryga Dawid
      10. Koryga Klaudia
      11. Prytek Kamil
      12. Saja Bartłomiej
      13. Saja Milena
      14. Saja Leonardo
      15. Sudoł Konrad


     

    Układ Różańca Świętego
    ogłoszony przez Sługę Bożego Ojca świętego Jana Pawła II

    I. Tajemnice radosne (odmawia się w poniedziałki i soboty)
    1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
    2. Nawiedzenie św. Elżbiety
    3. Narodzenie Jezusa
    4. Ofiarowanie w świątyni
    5. Znalezienie Jezusa w świątyni

    II. Tajemnice światła (odmawia się w czwartki)
    1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
    2. Objawienie siebie na weselu w Kanie
    3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
    4. Przemienienie na Górze Tabor
    5. Ustanowienie Eucharystii

    III. Tajemnice bolesne (odmawia się we wtorki i piątki)
    1. Modlitwa w Ogrójcu
    2. Biczowanie
    3. Cierniem ukoronowanie
    4. Droga Krzyżowa
    5. Śmierć na krzyżu

    IV. Tajemnice chwalebne (odmawia się w środy i niedziele)
    1. Zmartwychwstanie Jezusa
    2. Wniebowstąpienie
    3. Zesłanie Ducha Świętego
    4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
    5. Ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi.

     

    Jeżeli chcesz dołączyć do wspólnoty Róż Różańcowych zgłoś się do Ks. Proboszcza.