PIELGRZYMKA: 7 - 18 LIPCA 2024

Wydrza - Sirmione - Madonna Della Corona - Carcassonne
- Lourdes - San Sebastian - Santiago de Compostela
- Braga - FATIMA - Lizbona - Ars - La Salette - Padwa - Wydrza

Na chwilę obecną zapisało się 46 osób.

Udało się zarezerwować kolejne miejca noclegowe.
Jest jeszcze 9 wolnych miejsc.

Do końca marca należy wpłacić kolejną (trzecią) ratę 1000 zł.
Wpłaty można dokonać osobiście lub wpłacając na konto parafii Wydrza, wpisując swoje Imię i Nazwisko z dopiskiem "Fatima". Przykładowo: Franciszek Kowalski - Fatima

Konto parafialne:
Bank PKO S.A. w Stalowej Woli:
Z tytułem: Na przykład: Franciszek Kowalski - Fatima

1 dzień (07.07. niedziela):

13.00 - Msza św. w kościele w WYDRZY
13.30 - pakowanie bagażu do autokaru i wyjazd. Po drodze postój na wspólną kolację. Przejazd w kierunku Włoch.

2 dzień (08.07. poniedziałek):

Przejazd w okolice jeziora Garda. Spacer po SIRMIONE - przepięknie położone miasteczko nad JEZIOREM GARDA z bajkowym zamkiem rodziny Scalgieri. Dla chętnych możliwość kąpieli (ok. 1 h). Następnie przejazd do MADONNA DELLA CORONA - wznosi się na wysokości 774 metrów n.p.m. i jest jednym z najwyższych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech. W 1982 roku Jan Paweł II podniósł sanktuarium do godności bazyliki mniejszej. Msza św. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicy GENUI. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień (09.07. wtorek):

ok. 5.30 śniadanie i przejazd do Francji. Po drodze postój w CARCASSONNE - średniowieczny gród-twierdza, otoczony potrójnym murem obronnym, należący do najcenniejszych i najwspanialszych zabytków Europy. Msza św. Przejazd na nocleg do Lourdes. Późna obiadokolacja ok. 23.00. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Lourdes. Nocleg.

4 dzień (10.07. środa):

Śniadanie. Msza św. w LOURDES - Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, bazylika Różańcowa, Bazylika św. Piusa X. Zapoznanie się z objawieniami oraz życiem św. Bernadetty Soubirous. Zwiedzanie: młyn Boly, dom rodzinny Bernadetty, Le Cachot - dawne więzienie, w którym przebywała św. Bernadetta w czasie objawień, kościół parafialny. Wieczorem Procesja Maryjna z lampionami oraz udział w nabożeństwie. Czas wolny na modlitwę. Obiadokolacja.

5 dzień (11.07. czwartek):

Śniadanie. Msza św. Pakowanie bagażu i wyjazd do Hiszpanii. Po drodze postój w SAN SEBASTIAN - baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem, będącego na liście kulinarnych stolic świata. Spacer po Starym Mieście. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Santiago de Compostela. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień (12.07. piątek):

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA - najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Msza św. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem św. Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostel de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco, pełniący dawniej funkcję zajazdu i szpitala dla pielgrzymów. Czas wolny. Przejazd do Portugalii. Zwiedzanie BRAGI - główny ośrodek religijny, nazywany Portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej katedry. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko Sanktuarium. Obiadokoloacja. Nocleg.

7 dzień (13.07. sobota): FATIMA

Śniadanie. Msza św. Spacer po sanktuarium NMP: Plac Pielgrzyma, Bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka. Kaplica Objawień. Udział w wieczornym nabożeństwie w rocznicę objawień Matki Bożej. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień (14.07. niedziela):

Śniadanie. Msza św. Wycieczka do LIZBONY- Stolicy Portugalii. Spacer po centrum miasta: Plac Handlowy, główny deptak Lizbony - Rua Augusta, plac Rossio. Przejazd do BELEM, uroczej dzielnicy nadbrzeżnej Lizbony, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisanymi na listę UNESCO. Czas wolny. Powrót do Fatimy na obiadokolację. Udział w wieczornym nabożeństwie maryjnym.

9 dzień (15.07. poniedziałek):

Śniadanie. Msza św. w Fatimie. Pakowanie bagażu i przejazd do Francji na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień (16.07. wtorek):

Śniadanie. Przejazd do ARS–SUR–FORMANS - miejscowość jest celem licznych pielgrzymek ze względu na osobę świętego Jana Marii Vianneya, który był proboszczem tutejszej parafii przez 41 lat i zyskał duży rozgłos. Msza Święta. Czas wolny. Przejazd do LA SALETTE. Nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium - w wysokich Alpach we Francji. (19 września 1846 r. Matka Boża objawiła się dwojgu pastuszkom: 11-letniemu Maksyminowi Girand i 15-letniej Melanii Calvat. Dzieci pasły wówczas krowy na hali należącej do La Salette, gdy ujrzały ognistą kulę, z której wyłoniła się postać siedzącej kobiety z twarzą ukrytą w dłoniach). Msza Św. z procesją swiatła. Nocleg.

11 dzień (17.07. środa):

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Włoch. Zwiedzanie PADWY. Spacer po mieście do bazyliki św. Antoniego z polską kaplicą. Msza św. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicę Udine. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

12 dzień (18.07. czwartek):

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Polski. Przyjazd do Wydrzy w godzinach nocnych.

KOSZT WYJAZDU: 5450 zł + 220 Euro.

CENA ZAWIERA:
- przejazd komfortowym autokarem
- opłaty autostradowe, parkingowe
- opieka pilota
- 10 noclegów w hotelu 2/3* - pokoje 2/3 osobowe
- 10 śniadań i 10 obiadokolacji
- ubezpieczenie KL i NNW bez chorób przewlekłych (dopłata ok 50 zł/os)
- TFG, TFP
- bilety wstępu
- lokalnych przewodników
- słuchawki tour guide
- rezerwacja Mszy Św.
- taksy klimatyczne

CENA NIE ZAWIERA:
- napojów do obiadokolacji, wydatków własnych

Osoby zainteresowane wyjazdem, proszę o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.

Ks. Proboszcz Eugeniusz Różański
Parafia Św. Józefa Robotnika